O autorze
Dzięki mediom społecznościowym wreszcie mogę się oddawać jednemu z moich ulubionych zajęć: przyglądaniu się życiorysom innych ludzi. Co piszą gdy chcą kogoś poznać? Dlaczego wrzucają swoje foty w bikini na tle meblościanki? Po co wpuszczają Facebook na salę porodową? Dlaczego piszą blogi o piciu porannej kawy i zbierają setki komentarzy? Przekopię internet dla własnej i mam nadzieję Waszej przyjemności.

Niedyskretny urok burżuazji

Backflip. Haahha! by cheriex0
Backflip. Haahha! by cheriex0 http://richkidsofinstagram.tumblr.com/page/2
Powstał niespełna miesiąc temu, a już zdążył namieszać w amerykańskiej prasie i popsuć krew niejednemu internaucie, przylepionemu do korpobiurka i żyjącego od spłaty raty do wypłaty. Nowy blog na Tumblr, zatytułowany prostodusznie "Richkidsoninstagram" odurza przepychem, razi banalnością, by za chwilę uderzyć do głowy jak wino musujące w upalny dzień, które litrami wylewa się z tych zdjęć.

Tu nie ma miejsca na półśrodki. Jest na bogato – szampan, kawior i ostrygi, od rana do wieczora. Słyszysz brzęk kieliszków i plusk wody w basenie. Zdjęcia na http://richkidsofinstagram.tumblr.com/ układają się w kadry serialu, który mógłby nazywać się Malibu Resort i opowiadać o tym, jak używać życia. Co w tym wypadku oznacza: popijać Veuve Cliquot na śniadanie, lunch i kolację, wskakiwać na główkę do własnego stawu, który nie mieści się w kadrze i celebrować z fasonem swoją szesnastkę w świeżutkim Ferrari. Akcja rozpięta jest między najlepszymi kurortami w Stanach i Europie, w tle śmigają jachty w St. Tropez, czasem zamajaczy plaża w The Hamptons lub równiutkie trawniki kalifornijskiego Ocean Clubu.Our everyday is better than your best day, podpis pod jednym ze zdjęć, mógłby być mottem całej strony. Bohaterowie bloga nie przekraczają trzydziestki, a dni spędzają na celebrowaniu swojego pięciogwiazdkowego życia. Ich twarze wyrażają zmęczenie po całodziennym leżeniu na słońcu, a pozy, jakie przybierają – pełen relaks. Bogaci i szczęśliwi do bólu, korzystają z uroków młodości i sejfów rodziców. Trochę znudzeni, wyraźnie nonszalanccy - a jednak na bieżąco dokumentujący swoje bogate życie, więc nonszalancja to limitowana – zapraszają nas na pokłady prywatnych samolotów lub podwórka rezydencji, które mogłyby występować w intro serialu „Dynastia”. Nie wszystkie zdjęcia przenika duch spokojnego odpoczynku na jachcie. Zdjęcia nadgarstków obwieszonych bransoletkami Cartiera i Hermesa lub rachunków z knajpy, gdzie kwota za prosecco i inne trunki opiewa na kilkanaście tysięcy dolarów wyraźnie proszą o westchnienie zazdrości u oglądającego. Mają dać jasny komunikat: pewnie możesz szarpnąć się czasem na butelkę prosecco do kolacji, ale nie myśl wtedy, że szalejesz. Szalejemy my, ty tylko próbujesz.

Kolorów tej bajce przydają funkcje dostępne w aplikacji Instagram. Dzięki niej każdy może stać się, na jedno ujęcie, niezłym fotografem, bawić się filtrami i robić „artystyczne” ujęcia drinka z palemką. Tu jednak złote dzieciaki niczym nie różnią się od innych użytkowników Instagramu, którzy karmią swoje blogi i profile na Facebooku quasi artystycznymi zdjęciami z wakacji i imprez, na których siedzą w Ray Banach z miną: nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. Zdjęcia złotych dzieciaków pozostają w podobnej konwencji, tylko akcesoria są z innej półki. Na dłuższą metę wieje z nich nudą, jak z każdego serialu, w którym wątki się powtarzają, a bohaterowie wypowiadają wciąż te same kwestie. Z drugiej strony, kto by się z nimi nie zamienił?
Trwa ładowanie komentarzy...